adidas ve Parley ortaklığı okyanusları temizliyor

adidas dünyanın en ünlü spor malzemeleri üreticilerinden biri, belki de en büyüğü. Parley ise okyanusları temizlemek ve temiz tutmak için bir araya gelmiş bir organizasyon. Kendilerini şöyle tanıtıyorlar:

Parley; mucitlerin, düşünürlerin ve liderlerin bir araya gelerek, okyanuslarımızın güzelliği ve narinliği hakkında bilinç oluşturduğu; okyanus kirliliğini sona erdirmek için iş birliği yapılan organizasyon.

adidas daha önce de Parley ile iş birliğine gitmiş, adidas Parley Ultra Boost spor ayakkabılarını üretmişti. Bu ayakkabılar da okyanustaki atıklardan ve doğaya zararsız materyallerden oluşturulmuştu.

adidas-parley-ultra-boost-2

adidas Parley Ultra Boost

Bu ikili, şimdi daha çok ses getiren bir ortaklığa imza attılar. Tamamen okyanus atıklarından ve doğaya zararsız baskı malzemelerinden üretilen iki forma. Bu formalara adidas’ın en büyük iki müşterisi, Real Madrid ve Bayern München layık görüldü.

adidasparley

Formalar okyanuslardaki plastik geri dönüştürülmesiyle elde edildi. Baskılar doğaya tamamen zararsız ve geri dönüştürülebilir. Formaların ana teması tek renk, monochrome (tek renk) baskılar ve temiz bir görünüm. Formalar yalnızca sınırlı sayıda satışa sunulacak. Bayern 90€’dan satışa sundu bile.

adidas-parley-real-madrid-kit-5

Formanın bir diğerli önemli yanı da adidas’ın 2017-2018 tasarım dilini bize göstermesi. Bu kalıbı Almanya 2017 Konfederasyon Kupası iç saha formasında ve Rusya 2017 Konfederasyon Kupası iç saha formasında göreceğiz çok yakında.

adidas-parley-real-madrid-kit-8

adidas Group‘un uluslararası projelerden sorumlu İcra Heyeti üyesi Eric Liedtke, “adidas ve Parley for the Oceans macerasının bir diğer adımını attık. Yalnızca ayakkabı değil, %100 okyanustan gelen ilk futbol formasını yaptık. Bu kadarıyla kalmayacak, 2017’de Parley Okyanus Plastiği ile 1 milyon çift ayakkabı üreteceğiz. En önemli hedefimiz kaynaklarımızdan saf plastiği çıkarıp yalnızca geri dönüştürülmüş plastik kullanmak.” dedi.

adidas-parley-bayern-munich-kit-8

Parley for the Oceans‘ın kurucusu Cyrill Gutsch, “Bu noktada, amacımız sadece insanları bilinçlendirmek değil. Artık görev alarak plastik döngüsünü sona erdirek yeni stratejiler yaratmak istiyoruz. Eko-girişim geliştirilebilir bir alan. Okyanus plastiği formalar ve Ultra Boost ayakkabılar ile herkesin değişimde rol almasını istiyoruz.” dedi.

olympics_carousel

Nike 2012 yılından beri geri dönüştürülmüş plastikten forma üretiyor. adidas ise hem okyanusların temizlenmesine destek vererek hem de sadece okyanus atıklarından geri dönüştürülen plastikleri kullanarak yeni bir alan açtı, geliştirilmesine de vesile oldu. Diğer markaların nasıl adımlar atacağını hep birlikte göreceğiz.

Siz bu inovatif hamle hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşın.

Bizi Twitter’da @efsanecubuklu01 hesabından, Facebook’ta EfsaneCubukluCom sayfasından takip edebilirsiniz. Sosyal medyada paylaşarak daha fazla kitleye ulaşmamıza yardımcı olursanız memnun ve minnettar oluruz.

Reklamlar

adidas ve Parley ortaklığı okyanusları temizliyor” üzerine bir yorum

  1. formalar çok güzel gözüküyor ancak real madrid bu formayla maça çıktığında yağmur yağdığı için forma biraz saydambir görünüş kazandı ancak bu görüntü formanın bu tarz maddelerle yapıldığı için bu görünümü kazanmasının normal olduğunu düşünüyorum.

    Beğen

Eklemek istediğin bir şey var mı?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s