Fransa’nin yeni forma üreticisi adidas mi Nike mı olacak?

Fransa Futbol Federasyonu başkanı Noël Le Graët geçtiğimiz hafta sonu Federasyon olarak yeni üretici anlaşması için görüşmelere başlayacaklarını açıkladı.

2048x1536-fit_noel-graet-lors-conference-10-decembre-2015-siege-fff

Noel Lë Graët

Başkan Graët “Tüm ortaklarımızla sponsorluk anlaşmalarımız 2018 yılında sona erecek. Bizim en dikkat edeceğimiz anlaşma ise forma üretim anlaşması. Diğerleri, Carrefour ve PMU, zaten sürekli bizimleler; bu anlaşmaların devam etmemesi için geçerli bir sebep göremiyorum.” dedi.

2o09 yılında Fransa, geçtiğimiz seneye kadar rekor özelliğini koruyan bir anlaşmaya imza atarak ABD’li üretici Nike ile yıllık 45M€’dan 9 senelik bir anlaşmaya varmıştı. Bu anlaşmadan önce Fransa Milli Takımı adidas giyiyordu.

i

Fransa ile Nike arasındaki anlaşma Rusya 2018 Dünya Kupası’nın ardından sona erecek.

Başkan Noël Le Graët sözlerine şöyle devam etti: “Anlaşma süreci biraz karmaşık çünkü talep ettiğimiz ücretlere çıkabilecek dünya çapında yalnızca birkaç üretici var. 2009 yılında vardığımız anlaşma dünya çapında bir rekordu. Ancak Almanya’nın adidas’la yaptığı anlaşma (yıllık 50M€) rekorumuzu geçti. Nike ile çalışmaktan dolayı memnunuz ancak bir tarafta da para var. Teklifleri almadan önce görüşeceğiz.

En yüksek ücretli milli forma üretim anlaşmaları:

Ekran Resmi 2016-09-06 10.06.00 copy

Görünüşe göre Nike, milli takım bazında amiral gemilerini 2018 Dünya Kupası sonrası kaybetme riskiyle karşı karşıya. adidas’ın boşa çıkan büyük takımları aç kurt gibi beklemesi de göz önünde bulundurulduğunda, benim şahsi fikrim olarak, Nike en az 1 milli takımını adidas’a kaptırır gibi geliyor.

Siz Fransa’nın Nike ile devam etmesini mi istersiniz, yoksa adidas giyerken görmek mi? Lütfen yorum kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Daha fazla futbolsevere ulaşması için lütfen sosyal medya hesaplarında paylaşın. Bizi Twitter’da @efsanecubuklu01 hesabından takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Fransa’nin yeni forma üreticisi adidas mi Nike mı olacak?” üzerine 2 yorum

  1. Geri bildirim: Nike ile İngiltere’nin yolları ayrılıyor mu? | Efsane Çubuklu

  2. Nike en başından beri Fransa’ya mükemmel formalar yapmıştır. Ben Nike ile devam etsinler isterim. ortaya güzel işler çıkıyor. Sade ve şık.

    Beğen

Eklemek istediğin bir şey var mı?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s