Fransa orijinal kombinine geri döndü

Nike, 2016-2017 döneminde alışık olmadığımız bir kombin tasarımına gitti. Bu tasarımda, forma ve şort bir renkten oluşurken; formanın detay rengi aynı zamanda çorap rengi olarak kullanılıyor. Bunun ilk ürünlerini EURO 2016’da gördük, genele yayılmış örneklerini ise 2016-2017 sezonunda hali hazırda görüyoruz.

france-2-

Ekstra bilgi olarak, 2016-2017 sezonunda Nike Elit kategori iç saha formalarında kullanılan tasarım dili, ton farkı olan şeritler içeriyor. Örnek olarak FC Inter iç saha ve deplasman formaları, Barcelona iç saha forması, Galatasaray iç saha forması, AS Roma iç saha forması. Düz renk formalarda ise bu şeritler EURO 2016’da olduğu gibi omuza geçiyor. Örnek olarak Manchester City iç saha ve deplasman formaları, Barcelona deplasman forması.

inter-1

roma

city

barca-1--

Galatasaray 2016-2017 iç saha forması da bu akımın etkisinde tanıtılmıştı ancak Galatasaray bugüne kadar oynadığı maçlarda orijinal kombinini giymeyi tercih etti.

1901206.jpg

Nike’ın yaptırım gücü sayesinde EURO 2016’da Nike dışı kombinler bozuldu ancak Nike kombinler ilk günden son güne kadar korundu, bozulmadı. Bir örnek olarak İngiltere – Rusya maçı. Rusya, İngiltere’nın kombini bozulmasın diye iç saha formasının altına deplasman formasının çoraplarını giymişti.

engrus

Turnuvanın ardından ilk fireler gelmeye başladı. Fransa, İtalya ile oynadığı hazırlık maçında orijinal kombinine geri döndü. Fransa’nın orijinal kombini, mavi forma – beyaz şort – kırmızı çoraptır.

france-kom

Nike önümüzdeki sezon nasıl bir tasarım dili kullanacak henüz bilmiyoruz, sezonlar başlayalı henüz 1-2 hafta olduğu için bir sızıntı olmaması da normal. Aralık – Ocak arasında gelecek sezon formaları hakkında bilgiler düşmeye başlar.

Daha fazla futbolsevere ulaşması için lütfen sosyal medya hesaplarında paylaşın. Bizi Twitter’da @efsanecubuklu01 hesabından takip edebilirsiniz. Siz Fransa’nın orijinal kombine dönmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen aşağıdaki kısımdan yorum yapın.

Reklamlar

Eklemek istediğin bir şey var mı?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s