Milli Takımımızın yıllar sonra katıldığı, başlamadan bizi heyecandan heyecana sürükleyen, başladıktan sonra bir o kadar kahreden, son anlarında heyecanlandığımız, İrlanda’nın golüyle tüm heyecanımızın yerle bir olduğu turnuva, 2016 Avrupa Şampiyonası.

Çek Cumhuriyeti karşısındaki “Biz bitti demeden bitmez” galibiyeti de yeterli olmadı ne yazık ki. Turnuvadan grup aşamasında elenen 8 takımdan biri olduk ve arkamıza baka baka geri döndük.

Turnuvada 16 takım kaldı, bunlardan 6’sı adidas, 5’i Nike, 3’ü Puma, 1’i Errea, 1’i de Umbro giyiyor.

pro-chart

adidas turnuvaya 9 takımla başladı, bunlardan 3’ü elendi, 6’sı yola devam ediyor. Bunlar; Almanya, Belçika, Galler, İspanya, Kuzey İrlanda ve Macaristan. Elenen takımlar ise İsveç, Rusya ve Ukrayna.

1adidas son 16

Nike turnuvaya 6 takımla başladı, bunlardan 1’i elendi, 5’i yola devam ediyor. Bunlar; Fransa, Hırvatistan, İngiltere, Polonya ve Portekiz. Elenen tek takım ise Türkiye.

2nike son 16

Puma turnuvaya 5 takımla başladı, bunlardan 2’si elendi, 3’ü yola devam ediyor. Bunlar; İsviçre, İtalya ve Slovakya. Elenen takımlar ise Avusturya ve Çek Cumhuriyeti.

3puma son 16

Turnuvada tek takımla temsil edilen Errea ve Umbro yola devam ediyor. Tarihinde ilk kez turnuvaya katılan İzlanda Errea giyen tek takım. İrlanda ise Umbro giyen tek takım ve turnuvada son 16’ya kaldı.

4other

EURO 2016’da Son 16 turuna kalan 16 takımın giyeceği toplam 32 forma var. Avrupalı milli takımların formaları genelde tek renk olur. İki ana renk içeren yalnızca 3 forma var. İlki Almanya deplasman forması, gri yeşil. İkincisi Hırvatistan’ın meşhur damalı forması, kırmızı beyaz. Üçüncüsü ise Kuzey İrlanda’nın iç saha forması, yeşil lacivert. Toplamda 35 ana renk var, bu 35 rengin 13’ü beyaz. Onu 6 ana renkle kırmızı takip ediyor.

renk-chart


Yazımız burada sona erdi, sık ve güncel bilgiler için Twitter | @efsanecubuklu01‘i takip edebilirsiniz, diğer yazılarımız için Anasayfa‘ya gidebilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşmamız için lütfen sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Sohbete katılın

Yorum yapılmamış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir