GÜNCELLEME (29.05.2016): Deplasman formasının ilk gerçek görseli eklendi.

GÜNCELLEME 2 (10.06.2016): Deplasman formasının daha net görseli eklendi. Forma Hollanda’da satışa sunulmuş.

Neredeyse tüm dünyada futbol sezonlarının ilk yarısı sona erdi. 2016 yılına girdiğimiz şu günlerde 2016-2017 sezonunun formaları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Beşiktaş’ın muhtemel 2016-2017 formaları hakkında da birtakım bilgiler edindik, doğruluğu konusunda yüzde yüz emin olmamakla birlikte gayet olası bir set gibi görünüyor.

İÇ SAHA FORMASI:

Beşiktaş’ın yeni iç saha forması, daha önce de benzerlerini giydiği bir forma. Ana rengi siyah, kolları beyaz. Polo yakaya sahip forma sade bir tasarıma sahip. adidas’ın üç bantı 2016-2017 sezonunda kol altından eteğe uzanacak, bu formada da öyle.

bjk-new-1

Beşiktaş benzer bir formayı en son 2006-2007 ve 2007-2008 sezonunda giymişti. Bu formanın en güçlü tarihi dayanağı ise 100. yılda giyilen benzer forma.


DEPLASMAN FORMASI:

Beşiktaş’ın 2016-2017 sezonunda giyeceği deplasman forması olmazsa olmaz beyaz. Sade bir tasarımı olan forma siyah bir bisiklet yakaya sahip. Yaka içinde ve ense kırmızı beyaz bir etiket var. Formanın ana rengi beyaz, ince siyah çizgilerle tasarım zenginliği katılmış. adidas üç bantı kol altından başlayıp eteğe kadar uzanıyor.

bjk-new-2

adidas ile anlaştığından beri her sezon beyaz forma giyen Beşiktaş, önümüzdeki sezon da giyecek. Beşiktaş açısından bir siyah bir de beyaz forma olması, birbirlerinin şortlarıyla kombinleme açısından büyük fırsat.

bjk

FullSizeRender


ALTERNATİF FORMA:

Beşiktaş gibi zıt iki renge sahip takımlarda alternatif renk seçmek zordur. Özellikle de forma kültüründe bu iki zıt renk iki ayrı forma olarak kendine yer bulduysa. Beşiktaş bu duvarı kırmızı rengi kendine alternatif renk seçerek kırdı. Kulüp ambleminin Türk Bayrağı içermesi de bu seçimde önemli rol oynuyor tabi.

Beşiktaş’ın 2016-2017 sezonunda giyeceği alternatif forma bordo renge ve sade bir tasarıma sahip. Detay rengi beyaz olan formanın göğüs ve sırtında ince parlak şeritler olacak.

bjk-new-3

Beşiktaş daha önce çeşitli sezonlarda kırmızı forma giydi ancak ilk kez bordo giyecek. Formanın şortu ve konçları da bordo olacak. Formanın rengi Rusya EURO 2016 iç saha formasıyla benzer renkte hatta birebir aynı renkte de olabilir.


Beşiktaş’ın 2016-2017 sezonunda giyeceği formalar hakkında bildiklerimiz bu kadar. Formalar görüntülerdeki formalarla birebir aynı olabilir, hiç alakası da olmayabilir. Formalar tanıtılmadan net bir bilgi almamız mümkün değil. Ancak bir bilgi edinmişken bunu sizinle paylaşmamamız da doğru olmazdı, böyle bilgiler için kurulmuş bir web sitesiyiz. Siz de bu bilgileri sosyal medyada paylaşırsanız memnun ve minnettar oluruz.

Sizin yeni Beşiktaş formaları hakkındaki düşünceleriniz ne? Aşağıdaki yorum kısmından ekleyin.

Sohbete katılın

Yorum yapılmamış

 1. Tamamen kulaktan dolma bilgilerle olusturulmus ve bilgi kirliligine yol acabilecek seyler.

  1. Bir yerden bilgi aldık formalarla ilgili, bunu kendimize de saklayabilirdik ancak paylaşmakta bir sakınca görmedik çünkü yanlış çıkarsa ne bizim ne okuyucuların bir kaybı olmayacak. Yazının sonunda da belirttim, “Beşiktaş’ın 2016-2017 sezonunda giyeceği formalar hakkında bildiklerimiz bu kadar. Formalar görüntülerdeki formalarla birebir aynı olabilir, hiç alakası da olmayabilir.” Dünyanın bu alanda en büyük web sitesi Footyheadlines.com, direkt fabrika içinden fotoğraf ve bilgi alarak paylaşım yapıyorlar, bizim böyle bir imkanımız yok ancak onlar bile yanılabiliyorken bizim yanılmamız da anlayışla karşılanabilir. Dediğim gibi, yanlış çıkarsa kimsenin bir kaybı olmaz, doğru çıkarsa futbolseverlerin ve forma severlerin yararına bir iş yapmış oluruz. Yorumunuz için teşekkür ederim.

 2. Ben begendim hepsini gayet makul tasarimlar.ozellikle ilk forma yillardir bekledigim bjk ile ozdeslesmesini diledigim formadir.her sene uretilmelidir.tasarimi birebir resimdekiler gibi olmayacacaksa bile diger ikisi de kullanisli.yeniliklere acik olmak gerekir.ayrica adidasin klasik 3 banti eger gercekten kol altina alinacaksa o bile ayri bir hava katar formaya.bu konuda kesin bir bilginiz var mi?

 3. Bu formaların nesi güZel bordo ne bunlar eğer gerçekse kimse bana tek bir forma bile aldıramaz adam gibi forma yapın üç bantların omZunda olması lazım yoksa adidasın ne anlamı var şampiyon takıma bu formalar asla yakışmaz tasarımları taraftar oylamasına sunun

 4. Bordo değil kırmızı olmalı. Ayrıca düz forma nedir arkadaş, biraz uğraşın şu forma üzerinde!

 5. Şahsen bordo forma hoşuma gitti, formada sadelik önemlidir, şık durur ki 3. forma rengi her zaman sıkıntı olmuştur kulüplere.bi sezon denemekten zarar gelmez bence , fakat formalar çok daha güzel olabilir.Bu görseldekiler gelişigüzel hazırlanmıs gibi.eger bunların tıpatıp benzeri piyasaya sürülürse birçok taraftar burun kıvıracaktır tahminimce.Juventus neredeyse her sene çubuklu forma çıkartıyor ama çok guzel kaliteli duruyor, biz neden daha güzel yapamıyoruz ki ?

 6. Siyah forma zaten efsane formamız. Beyaz da güzel olmuş.
  Bordo değişik bir seçim olabilir hoşumuza da gidebilir ama maçı izlerken bu Beşiktaş mı sorusu beni böyle forma renklerinden uzak tutuyor. Gri veya Kırmızı olsaydı keşke

 7. Hepsi birbirinden kötü. Siyah ve beyaz gibi çok güzel iki renkle nasıl güzel forma tasarımı yapılamaz. Açın tasarımlara bakın taraftarlar ne güzel formalar tasarlıyorlar.

 8. Siyah efsane beyazda guzel fena degil bordo da iyi bence sortu beyaz olursa tabi komple bordo boguk olur yeniliklere acik olmak lazim sonucta kirmizi renkte bize ait tonlarini kullanmak normal

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir