Galatasaray’ın 4. Yıldızı Üzerine

image

Bugün Galatasaray formasının internet ortamında paylaşılması üzerine sosyal medyada kıyamet koptu. Sebebi formanın 3 yıldızlı olmasıydı.

GalatasarayFormalari.com’da Joe Pistone isimli arkadaşımın yazısı başlı başına konuyu açıklıyor zaten:

“Bugün forma internet ortamında yayınlanınca kıyamet kopmuş, yok efendim 3 yıldızlı forma nasıl olur Nike salak mı, böyle iş mi olur gibi boş boş yorumlar ….

Şimdi arkadaşlar ben şöyle anlatayım kısaca; Nike bir sonraki sezonun formalarını Ağustos ve Eylül ayından belirleyip, Aralık, Ocak gibi üretimine başlıyor formaların. Bizimde 2014’ün yaz aylarında 15/16 formalarının tasarımları belirlendi, sunumlar yapıldı, üretilecekler seçildi. Aralık ayı gibi de formaların seri üretimine geçildi. 2014 Aralık ayından, 2015 Mayıs ayına kadar 300.000 forma üretilmiş.

Bizim de bu süreçte Nike’a gidip “Biz 4. yıldız için yarışıyoruz, siz formaları üretirken logoları basın ama yıldızları koymayın.” gibi bir durum söz konusu değil. Bu formalar üretim bandına sadece “1” kez giriyor. Ya da “Siz bizi bekleyin 4. yıldızı aldıktan sonra üretime geçersiniz.” gibi bir konu bile söz konusu olamaz. Bu Fenerbahçe de olsa, Beşiktaş da olsa aynı. Ha ama onların durumu kurtarma şansı biraz da olsa var.

Yani işin özü buraya gelip Nike yıldızları neden yan yana koymuyor abi geri zekalı bunlar bırakalım bunları gibi ipe sapa gelmez, çocukca, ergence yorumlardan kaçınalım.

Maç formaları için bir şans var onlar çok üretilmiyor. Onlara 4 yıldız yan yana olabilir, ama onlarda artık baskı değil, dikiş olduğu için ben öyle olacağına ihtimal vermiyorum. “

Yıldız konusunda şüphesi veya endişesi olanlar için gayet açıklayıcı bir yazı. Bu işlemin örneklerini şu şekilde gösterebiliriz.

image

Bayern München 4 yıldızı aldığında yeni yıldız üste eklenmişti.

image

Borussia Dortmund 2. yıldızı aldığında yeni yıldız asimetrik olarak yanına eklenmişti ve kötü bir görüntü oluşturuyordu.

Bu bilgilerin daha geniş kitlelere ulaşması için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Eklemek istediğin bir şey var mı?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s